Ciężarówki nierzadko poruszają się po drogach nocą, kiedy ruch jest znacznie mniejszy niż za dnia. Wielu kierowców z tego powodu preferuje jazdę po zmroku, jednak ważne jest, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i zadbać o dobre oświetlenie. Dodatkowe reflektory do tirów mają wiele zalet, warto więc rozważyć ich montaż.

Bardziej komfortowa jazda nocą

Pokonywanie trasy nocą wbrew pozorom jest całkiem sensowne – ponieważ o tej porze na drodze panuje znacznie mniejszy ruch, ryzyko wypadku jest znacznie mniejsze, podobnie jak prawdopodobieństwo, że kierowca niepotrzebnie straci czas w korku. Ważne jest jednak, aby zadbać o dobre oświetlenie – samochody ciężarowe po pełnym załadunku ważą niekiedy nawet kilkadziesiąt ton. Awaryjne zatrzymanie tak ciężkiego pojazdu jest niezwykle trudne, a na czas reakcji kierowcy wpływa głównie to, jak wcześnie zauważy on znajdującą się przed nim przeszkodę. Montowana fabrycznie lampa zespolona powinna na tyle dobrze oświetlać jezdnię, aby zapewnić kierowcy bezpieczeństwo, jednak wykorzystanie dodatkowego oświetlenia sprawi, że widoczność będzie jeszcze większa.

W każdych warunkach

Mocne oświetlenie w samochodzie ciężarowym przydaje się nie tylko nocą. Tiry poruszają się przecież bardzo często w trudnych warunkach pogodowych. Gęsta mgła, obfite opady śniegu, ulewny deszcz, czy zadymka śnieżna znacznie utrudniają widoczność, a w takiej sytuacji nietrudno o nieszczęśliwy wypadek – czasem wystarczy tylko chwila nieuwagi. Dodatkowe światła sprawiają, że ciężarówka jest widoczna z daleka, a tym samym stanowią ostrzeżenie dla innych kierowców o zbliżającym się pojeździe.

Zmiana wyglądu

Wielu kierowców ceni sobie możliwość modyfikowania wyglądu swojej ciężarówki. Akcesoria TIR pozwalają wybrać takie elementy, które w pełni przypadną do gustu właścicielowi pojazdu. A ponieważ reflektory do samochodów ciężarowych mają różne kształty i dostępne są w wielu wersjach, każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.