Samochody ciężarowe codziennie pokonują długie trasy w różnych warunkach – niezależnie od panującej pogody, a niekiedy również w terenie wymagającym od kierowcy maksymalnego skupienia. Nic więc dziwnego, że części tir stopniowo się zużywają i po pewnym czasie wymagają regeneracji bądź wymiany.

Sklep lub hurtownia części do ciężarówek

Niezależnie od tego czy jesteś właścicielem tira, czy też mechanikiem specjalizującym się w naprawie samochodów ciężarowych, z pewnością zależy Ci, aby kupić części do ciężarówek w jak najniższej cenie. Najrozsądniejszym rozwiązaniem wdaje się porównanie cen w co najmniej kilku sklepach lub hurtowniach – nakładane przez nie marże mogą mieć różną wysokość, stąd ta sama część w kilku sklepach bywa dostępna w zupełnie innych cenach. Nie zaszkodzi też sprawdzić ofert sklepów internetowych. Ponieważ nie muszą one utrzymywać magazynów do przechowywania części, nierzadko marża jest w nich znacznie niższa od tej w sklepach stacjonarnych, co przekłada się na niższą cenę. Kupujący nie powinni obawiać się przy tym oszustwa – sklepom online bardzo zależy na dobrej opinii, dlatego też transakcja w zdecydowanej większości przypadków odbywa się bez najmniejszych problemów, a czas dostawy jest bardzo krótki.

 

Czy te tanie są najlepsze?

Niektórzy są zdania, że jedynym słusznym wyborem są oryginalne części do ciężarówek. Uważa się je za bardziej solidne, wykonane z trwalszych i lepszej jakości materiałów oraz niezawodne. Trzeba jednak wiedzieć, że pochodzą one z dokładnie tej samej linii produkcyjnej, co dobrej jakości zamienniki. Ponieważ jednak te ostatnie nie są oznaczone logo znanej marki, ale podpisują się pod nimi nieco mniej znane firmy, ich cena jest niższa. Mając pewność, że poszukiwany zamiennik charakteryzuje się wysoką jakością i niezawodnością, lepiej jest wybrać właśnie taki produkt – w tym przypadku nie warto przepłacać. Zdecydowanie złym pomysłem jest jednak wybieranie tanich podróbek – są one zawodne, szybko się psują i ich zakup to pozorne oszczędności.